#ArgedeLiderYtu TEKNOFEST’TE DE LİDER!

#ArgedeLiderYtu TEKNOFEST’TE DE LİDER!

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye’nin pek çok bakanlık, başkanlık, kurum ve üniversitelerinin destekleriyle 2017 yılından beridir düzenlenen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST; bu yıl da Gaziantep’te geçekleşmiş ve Türkiye’nin farklı üniversitelerinden katılan ekiplerin büyük uğraşlar sonucu ortaya çıkardıkları çalışmaları sergileme ve birbirleri ile yarışma imkanı sunmuştur.

Bu yıl Yıldız Teknik Üniversitesi’nden lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alan 361 öğrencinin oluşturduğu 110 takım Teknofest’eki bu yarışa katıldı.

Teknofest’te İnsanlık Yararına Sağlık ve İlk Yardım Üniversite ve Üst Seviye, Tarım Teknolojileri, Elektrikli Araç Yarışlarında Elektromobil ve Hidromobil kategorilerinde birincilik kazanan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin takımları, YTÜ’lü mühendislerin ve mühendis adaylarının yerli imkanlarla imza atabilecekleri başarıları ile bir kez daha göstermişlerdir.

Yıldız Teknik Üniversitesi, finale bünyesindeki takımların 35’ini taşıyarak, tüm üniversiteler arasında en yüksek sayıda finalist takım sayısına ulaşan üniversite olmakla kalmamış, aynı zamanda 10 derece ile en yüksek sayıda derece alan üniversite olma başarısına da ulaşmıştır.

Yıldız Teknik Üniversitesi takımları ayrıca, bu yıl ilk kez verilen ve her bir yarışma kategorisinde “En İyi Sunum”, “En Özgün Tasarım”, “En İyi Takım Ruhu”nu sergileyen takımlara sunulan ödüllerden 2’sini almayı başarmıştır.

Kanatlarını bilginin türbülansına doğru açmaya devam edecek olan tüm Yıldız Teknik Üniversitesi takımlarını kutlar, başarılarının devamının artan bir ivme ile devam etmesini dileriz.