Yıldız Teknopark’tan YTÜ Öğrencilerine Yönelik Yemek Askısı Projesine Destek

Yemek askısı, öğrencilere üniversite döneminde destek olmayı amaçlayan ve ihtiyaç sahiplerine yardım amaçlı ücretsiz yemek sağlamaya yarayan bir sosyal sorumluluk projesi. Peki proje nasıl işliyor?

Restoranlardaki yemek askılarına öğrenciler için bireysel olarak yemek bırakmak mümkün veya kurumsal sponsorluk ile toplu bedel ödeyerek yemek askısı panolarına yemek isimleri asılabiliyor. Tabii ki bunlar fiziksel olarak askıda sallanan yemekler değil. Katılım sağlayan restoranlar görünür bir yere bir pano asıyor ve yemek isimleri bu panoya tutturuluyor. Öğrenciler de üniversite öğrencisi kimlikleri ile YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde yer alan birçok restoran ve kafede asılı olan bu panolarda yer alan yemekleri ücretsiz bir şekilde yiyebiliyor. Yıldız Teknopark Yemek Askısı ile özel bir işbirliğine imza atarak projenin kurumsal sponsorlarından biri oldu. Tüm restoranlar için ayrı ayrı projeyi destekleyen Teknopark, aynı zamanda projenin fikir babasına da ev sahipliği yapıyor.

YTÜ öğrencilerine ve ihtiyaç sahiplerine sosyal sorumluluk kapsamında destek olmayı hedefleyen projeye Teknopark firmalarının destekleri ile şimdiden önemli miktarda katılım sağlandı. YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde pilot olarak başlayan projenin en büyük destekçilerinden biri de YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer YILMAZ oldu. Yıldız Teknopark’ın sponsor olarak desteklediği sosyal sorumluluk projesi için 2020 yılında 1767 askı kullanılırken, 2021 yılında ise bugüne kadar toplam 151 adet askı kullanıldı.